×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس به نقل از سایت دفتر مرکزی، حجت الاسلام محسن قرائتی با حضور در چهارمین آئین اجلاس سراسری نماز در البرز که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شد، گفت: برای خودسازی و ارتقاء سطح باور به جایگاه نماز تصمیم عملیاتی بگیرید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به نافع بودن علم و تشخیص نیازهایی که باید به آن پرداخت افزود: نماز را در خانه مقابل چشم فرزندان خود بخوانید بدون هیاهو، محوریت نماز و قرار موعد آن را رعایت کنید تا کودکان آن را ببینند و باور کنند.

این استاد اخلاق تصریح کرد: تربیت چهره به چهره برای باورپذیری جایگاه نماز بیشتر از یک گفتمان یا سخنرانی عمومی در صدا و سیما برای چندصد میلیون نفر است.

داستان موسی(ع) و شبان دیوان مولوی خلاف واقعیت و ادب رفتاری با خداوند است

این استاد اخلاق به جریان داستان حضرت موسی (ع) و چوپان اشاره کرد و توضیح داد: عطاء الهی حساب و کتاب دارد و یکی از این میزان ها رفتار مودبانه با خداوند است.

به گفته رئیس ستاد اقامه نماز کشور اینکه در داستان حضرت موسی(ع) و آن چوپان در اشعار مولوی گفته شده است که خدا با عتاب در برخورد پیامبر خود با آن چوپان صحبت می کند این حقیقت ندارد و برعکس واقعیت اتفاق افتاده است.

حجت الاسلام قرائتی مطرح کرد: ادب رفتار با خداوند و رعایت آداب آن در نماز به حقیقت معنا مشخص شده و به عنوان یک امر واجب و ضرورت الهی است.

این استاد اخلاق با تاکید بر این مطلب که این شعر صد در صد ضد قرآن است و متاسفانه در کتاب های درسی هم قرار دارد، توضیح داد: این شعر در فرهنگ ما هم جا افتاده است ولی صد در صد اشتباه است چرا که خداوند مشخص کرده و چارچوب هایی را تعیین کرده است که باید براساس و مبنای باور به آن رفتار کرد.

باید دوره ببینیم تنها درس های حوزه کافی نیست

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه به مسئله بنزین و اطلاع رسانی آن به مردم اشاره کرد و گفت: یک بی تدبیری در اطلاع رسانی بالا رفتن قیمت بنزین شد که حاصل آن این پیامدها و خسارت ها بود.

این استاد اخلاق از نماز به عنوان ذکر خدا یاد کرد و توضیح داد: یک حرف از یک نفر اثر دارد و از طرف فرد دیگری آن اثر لازم را ندارد برخوردی که با نماز می کنیم درست نیست و در شأن نماز نیست.

سبک زندگی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کرده اند برمبنای قرآن است

استاد و مفسر اخلاق بر ضرورت پیاده سازی سبک زندگی اسلامی ایرانی از منظر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و آن را یکی از مصداق های معین و مشخص براساس قرآن کریم خواند.

اشتراک گذاری

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*