×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس؛ حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، با حضور در حسینیه اعظم عاشقان ثارالله ارومیه  در همایش گفتمان دینی در دانشگاه در جمع دانشجو معلمان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان ارومیه و خوی به بیان مطالبی در خصوص اهمیت تربیت معلم و ارزش کار معلمی پرداخت.حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با بیان اهمیت نقش  و جایگاه شغل معلمی و به ویژه  دانشگاه فرهنگیان در تربیت نسل جدید جامعه گفت: بنده سعی خواهم کرد که در مواقع حضور در استان های کشور در پردیس های دانشگاه فرهنگیان حضور پیدا کنم.رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرمودند «معلمی شغل انبیاء است» و این تعبیر درستی است اظهار داشت: معلم واقعی خداوند است و البته جبرئیل هم معلم است و از این رو معلمی عبادت است و معلمان باید قدر و منزلت خود را بدانند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی اضافه کرد:  تربیت نسل نو اهمیت زیادی دارد و لذا معلمان باید مدرک را کنار بگذارند و با بالا بردن اطلاعات خود نسل جدید را به نحو شایسته ای تربیت کنند

وی خطاب به دانشجومعلمان گفت: برای جا انداختن مطالب و تدریس از مثل های قرآنی زیاد استفاده کنید.حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه معلم باید دانش آموز را بنده خدا تربیت کند و قرار نیست دانش آموز را فقط با سواد نماید، گفت: پناه ببرید به خدا از علمی که بی فایده است و این جمله مناجات است.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه سرمایه دارترین مردم روی زمین معلمان هستند، گفت: سرمایه داران دنیا روی جمادات کار می کنند اما معلم روی روح انسان کار کرده و وظیفه اش انسان سازی است.حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی افزود: معلمان با تبیین راه شهدا رسالت خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه نباید به هر قیمتی معلمی را رها کرد زیرا نسل آینده به عنوان امانتی در دستان آنهاست اظهار داشت: امانتدار خوب بودن از نشانه‌های اصلی معلمان مومن است.

رییس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: شهیدان «محمدعلی رجایی» و «مجتبی نواب صفوی» با اعتقاد قلبی به نوع کار و فعالیت خود، انقلابی تصمیم گرفتند، بنابراین اساتید و دانشجویان نیز باید با اعتقاد به حرفه خود دوستدار شغل معلمی باشند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه خاص و ویژه نماز در دین اسلام، تعمیق و توسعه فرهنگ اقامه نماز را نیازمند توجه همگان دانست.

حجت‌الاسلام قرائتی، با بیان اینکه همه کمالات در نماز نهفته است، ادامه داد: سفارش همگان به نماز اول وقت و عزم و اراده در برپایی آن امری مهم و ضروری است.

وی نکته‌های مهم موجود در نماز را ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد بیان کرد و گفت: حضور در صحنه، نظم، مردمی بودن و بسیاری از موارد مهمی در این فریضه نهفته است که با افزایش کیفیت نماز و جدی شدن این فریضه در زندگی، همه کارها الهی و رنگ واقعی به خود خواهد گرفت.

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه دانشجویان نباید نسبت به مسائل کشور بی‌تفاوت باشند، اظهار داشت: معلمان و دانشجویان در امور کشور مسوول هستند.

وی اظهار داشت: معلمان به دلیل نقش مهم‌شان در تربیت انسان و ساختن آینده سرمایه‌دارترین افراد کشور هستند.

حجت‌الاسلام قرائتی، با بیان اینکه مطالعه باید در راس کارهای دانشجومعلمان باشد، گفت: دانشجویان نباید به کتاب‌های دانشگاهی اکتفا کنند چرا که تربیت نسل جدید کار مشکلی است و با کتاب‌های درسی تربیت کامل نمی‌شود.

وی در حاشیه این نشست با کارکنان ستادی معاونت نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیز دیدار و گفت و گو کرد.

رییس ستاد اقامه نماز کشور به منظور شرکت در دومین اجلاس استانی نماز که در ارومیه برگزار شد به آذربایجان‌غربی سفر کرده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*