×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

 

به گزارش ایکنا از فارس، محمدکاظم کاوه پیشقدم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس امروز، ۲۲ خردادماه در نشست «نمازشناسی و شیوه‌های دعوت به نماز» که با همکاری مشترک ستاد اقامه نماز فارس در این دانشگاه برگزار شد، گفت: درباره نماز در بین همه مسلمانان اجماع وجود دارد که ستون دین است و بدون آن هیچ عملی پذیرفته نیست.
وی با بیان اینکه اقامه نماز اولین نشانه حکومت اسلامی است، افزود: همچنین نماز تنها عبادتی است که برای آن در قرآن واژه «وای بر نمازگزاران» آمده است و این در شرایطی است که اگر نمازی را که نور چشم پیامبر(ص) را با ریا اقامه کنیم.

مدیریت بحث اقامه نماز یک بحث حساس و ظریف است
کاوه پیشقدم در ادامه با تصریح اینکه مدیریت بحث اقامه نماز یک بحث حساس و ظریف است، گفت: نماز مانند عسل است، عسل اگر در آن سرکه ریخته شود فاسد می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس با اشاره به شرایط کنونی جامعه امروز گفت: در این زمانه باید همه تلاش خود را برای نماز انجام دهیم ولی به قول سعدی مواظب باشیم که نمازمان تبدیل به کلید دوزخ نشود.

بهترین روش جذب جوانان، آن است که عبادت را با شادی همراه کنیم
وی همچنین با تأکید بر اینکه بهترین روش آن است که عبادت را با شادی همراه کنیم، گفت: بچه‌ها باید همراه عبادت تفریحات سالم داشته باشند و برخوردهای خوب ببینند.
کاوه پیشقدم در عین حال این نکته را یادآور شد که هر چقدر پاداش مادی برای نماز بدهیم باز یک عده ناراضی هستند و ادامه داد: خوش خلقی و خوشرویی بسیار ابزار قوی‌تری برای ترویج دین است.

مردم با اخلاق نیکو جذب می‌شوند
وی با یادآوری اینکه بسیاری از مساجد را مردم ساخته‌اند نه دولت‌ها، گفت: این مردم با اخلاق نیکو جذب می‌شوند لذا نباید برخورد تند داشته باشیم.

برای جذب دانشجو به نماز باید تحمل همه چیز را داشته باشیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس همچنین تأکید کرد که برای جذب دانشجو به نماز باید تحمل اخلاق، رفتار، پوشش و حتی تمسخرش را داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه شرح صدر هم یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشیم، گفت: اساس جذب مردم با اخلاق نیکو است و کلید اینکه پیامبر(ص) به تنهایی توانست در بین مردم بیابانگرد، اسلام را به جایی برساند که الان بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز مسلمانان هستند، اخلاق نیکو است.

لزوم به روز رسانی روش‌های تبلیغ نماز
کاوه پیش‌قدم در عین حال بر لزوم به روز رسانی روش‌های تبلیغ نماز تأکید کرد و گفت: باید نوع نگرش جوان‌ها را بشناسیم. دیگر با روش‌هایی که پدران ما به مسجد می‌رفتند، اکنون جوانان نمی‌روند و خوب است که مساجد ما وای فای و میز پینگ پونگ داشته باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد که باید به تفریح سالم جوانان خود اهمیت دهیم تا به راه‌های انحراف کشیده نشوند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true