×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

در این جلسه که به ریاست معاون محترم امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی و رئیس محترم شورای اقامه نماز استانداری برگزار گردید، بعد از تلاوت آیاتی از قرآن مجید جناب آقای مهندس رحمانی رئیس محترم شورای اقامه نماز استانداری پیرامون دستور کار جلسه و اقدامات انجام شده در راستای ترویج فرهنگ غنی نماز در سال ۹۶ مطالبی را به سمع حاضرین رساندند سپس مدیر محترم ستاد اقامه نماز استان در راستای عملکرد ستاد نماز در سال ۹۶ و برنامه های سال ۹۷ چنین گفتند:

در سال ۹۶ با تلاش و همت روحانیون و اصحاب مسجد ۸۶ نماز جماعت صبح به نمازهای صبح اضافه شد که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد اقامه نماز صبح در تمامی مساجد شهر و روستا باشیم. وی آموزش معلمان پایه سوم طرح مکنت، آموزش زوج های جوان، اجلاس نماز استان و ده شهرستان دیگر، پرسش و پاسخ دانشجویی و دانش آموزیی، مسابقه کتابخوانی، آموزش خانواده های دانش آموزان و اجرای طرح سلامت معنوی (آموزش احکام بیماران و پرستاران) در ده بیمارستان استان اعلام نمود و پیرامون فعالیت های ستاد نماز در سال جاری فرمودند برنامه های سال جاری پر حجم و پر محتوا است از جمله نشست های نماز شناسی، شیوه های دعوت به نماز، برگزاری دوره های تربیت مربی کودک و نوجوان، آموزش معارف نماز ویژه اصناف، برگزاری کارگاه آموزش نماز و خانواده مطهر، برگزاری دوره های آموزش طرح نیک، ارتقاء سطح فرهنگی کارکنان دولت در راستای آثار و برکات نماز در محیط کار، برگزاری کارگاه های توانمندسازی ویژه طلاب خواهر در سطح استان، مسابقه کتابخوانی ویژه دانش آموزان و عموم مردم و دهها طرح فرهنگی و آموزشی اشاره کرد و در پایان از همه عزیزانی که در سال گذشته با ستاد نماز همکاری نموده اند بالاخص معاون محترم امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی جناب مهندس رحمانی تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه اعضای محترم شورای اقامه نماز پیرامون بسط و گسترش فرهنگ نماز در خانواده، جامعه و محیط کار مطالبی را ارائه نمودند و سپس پیرامون دستور کار مطالب ذیل مطرح و به تصویب رسید.

۱-مقرر گردید حداقل هر دو ماه یکبار جلسه شورای اقامه نماز تشکیل گردد و در طول سال دو جلسه شورا با حضور استاندار محترم استان برگزار شود.

۲-بر مدیران هواپیمایی، پایانه های مسافر بری و قطار  به نحوی برنامه ریزی نمایند که زمان حرکت با نماز اول وقت تداخل نداشته باشد.

۳- لازم است مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری ، مدیر کل محترم ورزش و جوانان و مدیران مربوطه نسبت به ساخت نمازخانه در اماکن تفریحی، گردشگری و ورزشی همت گمارند.

۴-مقرر گردید تمام ادارات و دستگاه های دولتی در محوطه اداره و بیرون اداره در وقت ظهر صدای دلنشین اذان پخش نمایند و گزارش آن توسط مسوول ارزیابی و نظارت ستاد نماز به شورای نماز داده شود.

۵- مدیران دستگاه های اداری نسبت به جشن تکلیف فرزندان کارکنان یک مرتبه در سال اقدام نمایند.

۶- با توجه به بخشنامه ۱۷ ماده ای وزیر محترم کشور در راستای ترویج و تعمیق نماز اعضاء محترم نقطه نظرات اصلاحی را تا ۲۰/۲/۹۷ تحویل جناب آقای تقدم دبیر اقامه نماز استانداری نمایند.

۷- مقرر شد دبیران اقامه نماز شهرستان ها با هماهنگی مسوول نظارت و ارزیابی استان نسبت به ارزیابی دستگاه های اجرایی در شهرستانها اقدامات لازم مبذول نمایند.

۸- تبلیغات محیطی و فضاسازی و عطراگین نمودن شهر به عطر نماز به جد در دستور کار مدیران قرار گیرد. و از فضاهای تبلیغاتی ستاد نماز در سطح شهر استفاده نمایند.

۹- مقرر شد صدا وسیمای مرکزی فارس در راستای ترویج و فرهنگ سازی نماز اول وقت آن هم به جماعت و حضور نوجوانان و جوانان در مسجد برنامه ریزی و پررنگ تر وارد صحنه شود.

۱۰- لازم است موانع و مشکلاتی که در راستای اقامه نماز در شهرستانها موجود است احصاء و به شورای اقامه نماز گزارش داده شود.

۱۱-  مقرر شد مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه، علوم پزشکی و رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد نسبت به دستور کار جلسه ۳/۲/۹۷ و علت عدم حضور در شورا طی یک هفته موارد خواسته شده را  به صورت مکتوب تحویل جناب آقای مقدم دبیر محترم اقامه نماز استانداری نمایند.

۱۲- مقرر گردید در جلسه آتی شورای اقامه نماز از مدیر کل محترم میراث فرهنگی و گردشگری و مدیر کل محترم ورزش و جوانان دعوت تا در جلسه نسبت به گزارش فعالیت های انجام شده در راستای اقامه نماز در دستگاه های مربوطه گزارش دهند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true