×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین علی سقاچی در دیدار با معاون فرهنگی و دبیر ستاد اقامه نماز دادگستری استان اظهار داشت: در سالجاری ۸۶ نماز صبح در استان اضافه گردیده است.

وی با بیان اینکه تمامی پرستاران بیمارستان های شیراز طرح سلامت معنوی را دیده اند، گفت: جزوه ای جامع تهیه کرده ایم تا پرستاران، پزشکان و بیماران با احکام مبتلی به خود در بیمارستان آشنا شوند و آن را در سایت ستاد اقامه نماز قرار داده ایم و در آن به بسیاری از احکام مورد نیاز از جمله طریقه نماز خواندن نشسته و خوابیده بیمار، احکام محتضر و … آموزش داده شده است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با انتقاد از شیوه های آموزشی رایج در دانشگاه ها و در پاسخ به این سوالات که  چرا بعضی از دانشجویان ما سکولار هستند؟  و چرا آمار طلاق بالاست؟ گفت: برخی از مردم از لحاظ اعتقادی ضعیف شده اند و برخی از معلمین ما در آموزش و پرورش و اساتید ما در مراکز آموزش عالی مسلح به سلاح پاسخگویی به شبهات روز نیستند؛ در حالیکه معلم یک فرد شاخص است و باید نسبت به توانمند سازی او قدم برداشت.

وی با اشاره به برنامه های ستاد اقامه نماز درخصوص آموزش زوجین جوان تصریح کرد: باید به صیانت از خانواده ها توجه جدی تری کنیم.

حجت الاسلام سقاچی با تصریح بر اینکه وجود وکیل در دادگاه های خانواده خود سبب ازدیاد اختلاف و جدایی هاست، تصریح کرد: اگر وکیل در دادگاه خانواده نباشد و خود زن و شوهر به دادگاه مراجعه کنند، مطمئنا ۷۰ درصد خانواده ها از طلاق منصرف می شوند.

وی همچنین خواستار برگزاری طرح مکنت جهت مدیران دستگاه قضایی استان، نشست های خانواده مطهر جهت خانواده کارکنان، نشست های دانش آموزی فرزندان کارکنان قضایی و اداری و توجه ویژه به مفاد تفاهم نامه ستاد اقامه نماز با دستگاههای زیرمجموعه قوه قضائیه در استان شد.

گفتنی است در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدصدراله رجائی نسب معاون فرهنگی و دبیر جدید ستاد اقامه نماز دادگستری فارس به ارائه گزارشی از برنامه های نمازی دستگاه قضایی فارس پرداخت.

 

true
true
true
true

true