×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،جهانبخش بانشی در آیین افتتاحیه طرح آموزش عملی نماز ( نماز کلید بهشت) ویژه آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی فارس، گفت : دراستان فارس اقدامات برجسته ای توسط ستاد اقامه نماز انجام گرفته است و آموزش و پرورش هم در کنار این عزیزان به رسالت خود عمل نموده و تلاش نموده ایم  تا این رسالت را با زبانی نرم و تفکری که ریشه در اندیشه قرآنی و سنت پیامبر دارد به پیش ببریم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: در بحث آموزش و ترویج نماز و نمازخوانی، اولین مطلبی که   معلمان و آموزش دهندگان باید مورد توجه قرار دهند، بیان اهمیت و فلسفه نماز به صورت مستقیم و غیرمستقیم  به فراگیران است .

وی گفت: اقامه و نشر نماز اصلی ترین رسالت حکومت اسلامی است و از محضر علمای بزرگ  آموخته ایم که اگر بزرگان و حتی انبیاء الهی تلاش کردند  کوشش کردند و رنج ها را به جان خریدند تا حکومت اسلامی تشکیل شود این حکومت برای اقامه نماز بود. که این فلسفه ها باید بازگو شود.

بانشی تاکید نمود:  اگر نماز را در جامعه اقامه کنیم و روح آن در جامعه حاکم شود و جزء جزء جامعه به سمت نمازحرکت کنند دیگر مشکلی در جامعه باقی نخواهد ماند،چرا که  با حاکمیت اندیشه اقامه نماز ، شاهد دوری بدی ها از جامعه خواهیم بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با اشاره به ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت ، گفت: ساحت عبادی ، اعتقادی و اخلاقی یکی از این شش ساحت است که بر آن تاکید ویژه شده و به عنوان رکن اساسی تعلیم و تربیت در خود سند به آن اشاره شده و زیر نظام های متعددی نیز برای آن تعریف شده و زمینه اجرای فعالیتها با آن محور در سند پیش بینی شده .

بانشی با تاکید بر اینکه ما وظیفه اصلی خود را اقامه نماز و نشر اندیشه های الهی با محوریت نماز می دانیم گفت: با توجه به سند تحول بنیادین تعلیم و تربیت کشور، هدف آموزش و پرورش تربیت انسان کامل و توسعه یافته در تمامی ابعاد وجودیش است.

 وی افزود: در راستای تحقق اهداف ساحت عبادی، اعتقادی و اخلاقی سند تحول بنیادین، باید  نماز به عنوان رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت مورد توجه ویژه قرار گیرد.

بانشی گفت: رسیدن به حیات طیبه و رسیدن به جامعه ای که مختصّات قرآنی داشته باشد از راه اقامه نماز و نشر نماز به دست می آید ،

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اینکه هیچ چیزی بالاتر از نماز نیست گفت: بزرگ ترین راه نشر فرهنگ اقامه نماز بین نسل نوجوان و جوان و آموزش نماز به دیگران ،عمل کردن به  شیوه الگویی است به نحوی که درعمل منادی پیام اقامه ‌نماز در جامعه باشیم.

وی یادآور شد:  اگر ما به عنوان معلم و مربی با همه وجود در مسیر اقامه نماز قرار گیریم و در نماز جماعت مدارس شرکت کنیم، اقامه نماز در جامعه نشر یافته و دانش آموزان نیز اهمیت آن را درک خواهند نمود ؛ لازم است در کنار فعالیت های آموزشی یک سری فعالیت های فرهنگی نیز اجرا گردد که نقش مهمی در توسعه این فرهنگ دارد.

گفتنی است در این آیین  که به میزبانی مرکز دارالقران کریم آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز برگزار شد،علاوه بر تعدادی از اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش فارس قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم نیز در جمع شرکت کنندگان حضور یافته و به ارائه مطالبی در خصوص نحوه کیفیت بخشی به اجرای طرح «نماز کلید بهشت است» پرداختند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true