×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، پویا حجت الاسلام قرائتی ضمن بازدید از حوزه منطقه ۶ بیست و ششمین آزمون سراسری مسابقات دانش آموزی درس هایی از قرآن که امروز به طور همزمان در مناطق ۱۹گانه شهر تهران برگزار شد، در جمع دانش آموزان شرکت کننده در مدرسه شهید مطهری با بیان اینکه سه نوع علم در قرآن وجود دارد، افزود: علم مفید، علم مضرّ و علمی که نه مفید و نه مضرّ است. هر اطلاعات و علمی مفید نیست. باید علمی بیاموزیم که در رشد اخلاقی و تهذیب مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان همواره باید شماره تلفن یک اسلام شناس را داشته باشند تا در مواقع ضروری به آن ها مراجعه کنند، گفت: امروزه در فضای مجازی و حقیقی شبهات متعددی مطرح می شود. با یک تماس ساده می توان این شبهه را از یک اسلام شناس پرسید.

حجت الاسلام قرائتی با تأکید بر استفاده مناسب از فرصت های زندگی گفت: مراقب باشید از فرصت های زندگی نهایت استفاده را داشته باشید. تماشای برخی برنامه های تلویزیونی مثل فوتبال چه سودی برای شما دارد؟ به جای دیدن این نوع برنامه ها باید خودتان ورزش کنید.

معلم درس هایی از قرآن با تذکر اینکه “به کتب درسی قانع نباشید”، بر مطالعه روزانه کتب متفرقه تأکید کرد و افزود: من در این سنّ بالا روزانه مطالعاتی دارم طوری که در پنجشنبه هفته گذشته ۵ ساعت و در روز جمعه ۷ ساعت مطالعه داشتم. بنده دعوت به عدم مطالعه کتب درسی نمی کنم، اما نباید قانع شد.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به موضوع ولایت فقیه در آموزه های دینی گفت: ولایت فقیه در واقع حکومت فقیه است و ما افتخار می کنیم این حاکم از مجتهدان و فقهای درجه یک اسلام است. این مقوله را در غرب به عناوین دیگر داریم، اما حاکمان آن ها عمدتاً ظالم و خونخوارند.

به گزارش تسنیم، بیست و ششمین آزمون سراسری مسابقات دانش آموزی درس هایی از قرآن توسط مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی متولی هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های درس هایی از قرآن و با حضور بیش از ۱۰۰ هزار نفر از برگزیدگان کشوری در فروردین ماه سال جاری در ۷۰۰ حوزه در سراسر کشور به طور همزمان برگزار شد.

این آزمون امروز به طور همزمان در مناطق ۱۹گانه شهر تهران برگزار شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true